Festoni Krishlindjet Ne Stamboll OFERTE!

(1 Voto)
  • Price: €285/Personi
Tag'uar nën

 

Description

Krishtlindje ne Stamboll

22 – 25 Dhjetor 

3 nete/ 4 dite 

285 Eur per person

Dita I: Tirane - Stamboll

Takimi dhe ne aeroportin e Tiranes ne oren 14.20, e me pas nisja per ne Stamboll (Stambolli qyteti i cili me forcen e tij mbante lidhur 

dy kontinetet me nje krah Azine dhe me tjetrin Europen. Ai qe ndryshe quhet kryeqyteti i kryeqyteteve. Qyteti i perandorise me te

madhe te koherave me pasuri si natyrore dhe artistike ben te bashkpunojne e vjetra me te rene. Stambolli mbetet dhe nje nder qytetet

me te medha komercial ku ka mundesi te medha zgjedhjeje. Objektet magjepse si Xhamia Blu, Pazari, Ura e Bosforit, Shen Sofia e

bejne kete qytet shume interesant per turistet.

Mberritja dhe akomodimi ne hotel 

Dita II: Stamboll ( City Tour )

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel

09:00 – 13:00 City Tour Stamboll

Pas mengjesit do te vazhdojme nje vizite te organizuar panoramike me guide ne qytetin e Stambollit. Xhamia Blu ose ndryshe xhamia

e Sultan Ahmetit (e cila mbetet nje nder xhamite me fame boterore. Me gjashte minaret e saj kjo xhami mbetet simboli i Stambollit, po

ashtu edhe i Turqise. Kjo xhami eshte ndertuar nga Ahmeti i I. Ajo konsiderohet si shembulli i arkitektures klasike osmane). Sheshi

Bizantin i hipodromit (ku mund te shohim Obelikset e dhene nga Faraonet Egjyptiane si dhe tre gjarperinjt simbol ne ate kohe te

Kostandinopojes. Me pas i drejtohemi zones ku ndodhet dhe Shen Sofia - e cila ka qene nje bazilike ortodokse e kthyer me vone ne 

xhami. Ne ditet e sotme sherben si muzeum ku gjenden shume artifakte te doktrinave fetare dhe doreshkrime historike.

13:00 – 14:30 Kohe e lire per dreken fakultative.

Vizita vazhdon me kalimin mbi Bririn e Arte nepermjet Ures se Gallates, kalim ne urat e varura te Bosforit per te kaluar ne Kontinentin Aziatik

dhe vizite ne piken turistike te Çam Lixha (piken me te larte te qytetit, kodra e te dashuruarve).

Pasdite, nen drejtimin e shoqeruesit tone, vizite ne Grand Bazaar (Kapalli Çarshi), tregu me i madh i mbulur, nje nga veprat me mbreselenese te

Stambollit me 61 rrugica dhe mbi 3.000 dyqane te cilet terheqin 250.000 – 400.000 turiste cdo dite.

Kthimi dhe akomodimi ne hotel.

Dita III: Stamboll

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel

Pas mengjesit do te nisemi per te eksploruar pjesen moderne te Stambollit, me sheshin Taksim dhe shetitoren Istiklal, nje nder shetitoret me

popullore te Stambollit me butike moderne, kafene etj.

Opsion Extra Pagese - Shetitje me Anije ne Bosfor

Gjate shetitjes me anije do te behet kalimi panoramik i gjithe Bosforit ku do te shijoni pamje spektakolare te qytetit madheshtor te

Stambollit, Dollmabahcese, te pallateve te sulltaneve, te vilave luksoze dhe te gradacelave moderne.

Pasdite e lire.

20:00 – 23:00 Opsion Extra Pagese – Turkish Night

Mbremja Turke do t'ju dhuroje spektakel me Muzike Live, Belly Dancer dhe menú te bollshme. Nuk do te mungojne dhe surprizat e

shumta (aty do serviren kenge nga te gjitha shtetet pjesemarrese si dhe do te kemi Show Folklorik dhe modern).

Akomodimi ne Hotel.

Dita IV: Stamboll - Tirane

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel

Kohe e lire ne dispozicion

Me pas transferte per ne Aeroportin e Stambollit dhe kthimi ne Tirane.

 

Reviews

Rezervime

Deshironi te kryeni nje rezervim?! Kompania jone do tiu pergjigjet ne kohe rekord.

Facebook

Reth Nesh

Ne i respektojme klientet dhe nuk harrojme qe ato na zgjedhin ne per te kaluar kohen e tyre te lire.Ne kete marredhenie kemi si detyre ruajtjen e ndershmerin dhe besimit.Ne parashikojm deshirat e tyre dhe cdo gje qe bejm e bejm duke ....

Vendodhja

Blv "Bajram Curri " prane Drejtorise se Pergjithshme se Policise

Partly Cloudy

6°C

Tirana

Partly Cloudy

Humidity: 100%

Wind: 0 km/h

  • 20 Dec 2014

    Partly Cloudy 14°C 4°C

  • 21 Dec 2014

    AM Showers 14°C -2°C

Ju jeni këtu: Faqja KryesoreOfertatTure TuristikeFestoni Krishlindjet Ne Stamboll OFERTE!
Scroll to Top